fbpx

Stale pędzisz i nie masz czasu cieszyć się codziennością? Robisz 1000 rzeczy na raz, próbujesz być wielozadaniowa, super produktywna a mimo to cały czas coś Ci ucieka? Jesteś mamą, żoną, kochanką, kucharką, przyjaciółką, szefem pracownikiem i chcesz być idealna w każdym z tych wcieleń?

Mamy złą wiadomość. Na dłuższą metę takie podejście raczej nie zda egzaminu a na dodatek przysporzy Ci sporo stresu.

  Warto zdać sobie sprawę, że to jak spędzamy nasze dni, przekłada się na to jak spędzimy nasze życie.

 

Zastanów się, dlaczego ciągle żyjesz biegu. Czy rzeczywiście nie jesteś w stanie oddelegować części zadań? Czy wszystkie rzeczy, nad którymi codziennie się pochylasz są naprawdę ważne i warte Twojej cennej energii?

Postaraj się spojrzeć na swoje życie z szerszej perspektywy. Wyłap priorytety, na których chcesz skupić energię. Całą resztę maksymalnie uprość. Zobaczysz o ile prostsze i przyjemniejsze może być życie w zgodzie z filozofią slow life. Ciesz się codziennością i małymi rzeczami, realizuj cele, które są dla Ciebie naprawdę ważne.

W dzisiejszym artykule podzielimy się 10 uniwersalnymi krokami, które warto podjąć(lub chociaż przemyśleć), żeby zacząć cieszyć się życiem wg filozofii slow life:

 

1. USTAL PRIORYTETY

Odpowiedz sobie na pytanie, co najbardziej cenisz w życiu? Priorytetem jest dla Ciebie rodzina a może kariera lub pieniądze? Jakimi wartościami się kierujesz? Zapisz je na kartce.

2. ĆWICZ WDZIĘCZNOŚĆ

Zacznij prowadzić dziennik wdzięczności. Codziennie przed snem zapisuj w notesie 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Mogą to być nawet błahostki takie jak ładna pogoda, czy miły uśmiech od obcej osoby w autobusie. Szybko zauważysz, że nawet w gorsze dni można znaleźć powody do wdzięczności.

3. ZNAJDŹ CZAS TYLKO DLA SIEBIE

Postaraj się codziennie wygospodarować chwilę w samotności. Wyłącz telefon, komputer telewizor i radio. Wycisz się. Pomoże Ci to złapać oddech i lepszy kontakt z samą sobą. Możesz wtedy np. medytować iść na spacer lub czytać książkę.

4. WYPRACUJ PORANNĄ RUTYNĘ

Zastanów się jak chciałabyś żeby wyglądał Twój poranek. Wykreuj spokojną poranną rutynę i trzymaj się jej. Koniecznie włącz elementy, które sprawią Ci radość!

5. UPORZĄDKUJ SWOJĄ SZAFĘ

Jesteś jedną z tych osób, które nigdy nie wiedzą, co na siebie włożyć? Pozbądź się ubrań, które mają zły rozmiar, nie pasują, są znoszone, nie sprawiają Ci radości. Zniszczone wyrzuć. Te w dobrej kondycji oddaj lub sprzedaj w internecie. Zyskasz szafę pełną ubrań, w których dobrze się czujesz i wyglądasz a skompletowanie stylizacji zajmie Ci kilka sekund.

6. UPORZĄDKÓJ SWÓJ DOM

Wyrzuć, sprzedaj lub oddaj rzeczy, z których już nie korzystasz i nie sprawiają Ci radości. Bądź bezlitosna, zajrzyj we wszystkie kąty. Gwarantujemy, że pod koniec tego procesu odetchniesz z prawdziwą ulgą w pełnym spokoju i powietrza domu.

7. PLANUJ JADŁOSPIS

Zaplanuj posiłki na cały tydzień. Wypisz na kartce dania, które chcesz ugotować i zrób listę rzeczy potrzebnych do ich przyrządzenia. Wybierz się jedne duże zakupy w tygodniu, zamiast biegać do sklepu codziennie. Oszczędzisz czas i pieniądze.

8. SPRAW ŻEBY KAŻDY DZIEŃ BYŁ ŚWIĘTEM

Zakładaj na codzień najlepsze buty, ubrania i biżuterię, pij kawę z najładniejszej porcelany, używaj najlepszych perfum. Nie chowaj ich w szafie czekając na “odpowiedni moment”.  Każdy dzień to dobra okazja do celebrowania życia. Spraw żeby było piękniejsze już teraz.

9. NAUCZ SIĘ MÓWIĆ NIE

Bądź asertywna, nie bój się mówić nie. Ceń wysoko swój czas i energię


domowe-spa copy111222