fbpx
14 / 100 SEO Score

Temat porannych rytuałów jest ostatnio szczególnie modny w internecie. Dużo mówi się o nich w kontekście ludzi sukcesu, którzy dzięki nim podobno osiągają lepszą produktywność i odnoszą większe sukcesy. Cóż… my w bajki nie wierzymy 😉 Gdyby to było tak proste, u każdej z nas poranek wyglądałby identycznie 😉

Wierzymy jednak, że poranek to część dnia, którą warto się cieszyć, i celebrować. Dbając co rano o duszę i ciało możemy zdeterminować nastrój na cały dzień i nastawić się pozytywnie do nadciągających zadań. Poniżej dzielimy się z Wami kilkoma ulubionymi pomysłami na umilenie poranka, które są warte wypróbowania. Nie są czasochłonne i nie wymagają poniesienia dodatkowych kosztów.


MEDYTACJA

Medytacja to świetny pomysł na rozpoczęcie dnia. Pozwala oczyścić umysł, wyciszyć się i skupić. Wystarczy 5 min w ciszy, lub przy dźwiękach natury, żeby zauważyć wymierne efekty. Jak zacząć? Na początek usiądź na podłodze po turecku. Zadbaj o to, żeby nic cię nie rozpraszało. Zamknij oczy i przez 5 min postaraj się skupić tylko na swoim oddechu. Spróbuj nie myśleć o niczym innym w tym czasie.

Sprawdziłyśmy, działa cuda! 🙂

ĆWICZENIE WDZIĘCZNOŚCI

Kolejny rytuał dla ducha. Pomoże osobom, które chcą się na chwilę zatrzymać i zacząć dzień w pogodnym nastroju, a także tym, którzy czują wieczny niedosyt i stale gdzieś pędzą 😉 Ćwiczenie to pozwala na docenienie i zauważenie pozytywnej strony życia, tu i teraz. Do ćwiczenia wdzięczności możesz wykorzystać zwykły zeszyt lub aplikację w telefonie. Codziennie tuż po przebudzeniu poświęć kilka minut na zanotowanie 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Mogą to być najprostsze zdarzenia takie jak: uśmiech od nieznajomego, ładna pogoda, świeży chleb, ciepłe łóżko czy miłe słowa od bliskiej osoby. To niesamowite, ale przekonasz się, że nawet w najgorszy dzień bez problemu znajdziesz 3 rzeczy, za które odczuwasz wdzięczność 🙂 Polecamy!

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Pod tym ponurym hasłem, kojarzącym się z lekcjami wychowania fizycznego, może się kryć wiele wspaniałych i niewymagających wielkiego wysiłku aktywności. Warto poświęcić chociaż 5 minut na “rozruch”. Możesz się rozciągać, wyjść na krótki spacer, potańczyć, pobiegać, zrobić kilka prostych ćwiczeń lub mocno się spocić podczas pełnego treningu. Ruch pozwoli na podniesienie tętna, zwiększenie ilości endorfin, dzięki czemu będziesz szczęśliwsza i pobudzona jak po porannej kawie. Brzmi jak całkiem rozsądny początek dnia, prawda?

SLOW ŚNIADANIE

Coś dla ciała, oczu i duszy. Porządne śniadanie poprawi Ci humor i dostarczy energii. Poświęć na nie 5 minut więcej niż zwykle, przygotuj sobie coś naprawdę dobrego i zjedz spokojnie celebrując każdy kęs. Polecamy także opcje VIP: śniadanie w łóżku, lub śniadanie jedzone wspólnie z bliskimi 😉

CHWILA DLA SIEBIE

W codziennym biegu ciężko znaleźć chwilę spokoju. Dlatego jeżeli marzysz o przestrzeni dla Siebie warto przemyśleć zaplanowanie tego czasu na wczesny poranek. Jeżeli jesteś rannym ptaszkiem i wczesne godziny Ci nie straszne, nastaw budzik np. na godzinę wcześniej. Sama wyznacz ile czasu chcesz poświęcić i na co. Możesz czytać, śpiewać, tańczyć czy robić na drutach – cokolwiek daje Ci radość.


Dajcie znać od czego Wy zaczynacie swój dzień? Celebrujecie poranki czy raczej spędzacie je w biegu?

domowe-spa copy111222