fbpx

Rozpoczynanie nowych zadań może być trudne, ale nie musi! 

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

  • 1.Stwórz plan.

Wyznacz sobie cele i podziel je na małe, osiągalne kroki. Pomoże ci to pozostać na dobrej drodze i zmotywować się, gdy wykonasz każdy krok. Poniżej przedstawimy szczegółowe kroki.

  • 2.Świętuj swoje sukcesy. 

Poświęć czas na rozpoznanie i świętowanie każdego małego osiągnięcia. Pomoże ci to zachować motywację i skupić się na szerszym obrazie.

  • 3.Rób przerwy. 

 Przepracowanie się nie pomoże ci zachować motywacji. Rób przerwy w ciągu dnia i upewnij się, że dbasz o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne.

  • 4.Sięgnij po wsparcie

 Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną, którzy mogą zapewnić wsparcie i podbudować dobrym słowem. 

Poniżej masz szczegółowe wskazówki.

Jak ułożyć dobry plan?

Nie da się ukryć, że działanie w obliczu spadku motywacji może być trudne.Warto zacząć od planu. Sporządzenie dobrego planu obejmuje wyznaczenie jasnych celów i celów, podzielenie zadań na możliwe do wykonania części oraz stworzenie harmonogramu, który pozwoli Ci pozostać na właściwej drodze. 

Zacznij od zapisania celu, który chcesz osiągnąć i podziel go na mniejsze kroki lub zadania. Następnie utwórz oś czasu, która pozwoli Ci wykonać każde zadanie w odpowiednim czasie. Ponadto upewnij się, że utworzysz oś czasu, która jest realistyczna i osiągalna. Wreszcie, utrzymuj porządek i konsekwentnie realizuj swój plan, i nie zapomnij odpowiednio go dostosować, jeśli napotkasz nieoczekiwane wyzwania. Powodzenia!

poniżej masz przykładowy wykres, który będzie pomocny w sporządzeniu planu i podzieleniu priorytetów na dany dzień

Co robić podczas przerwy w pracy w domu?

Podczas przerw w pracy w domu możesz robić różne rzeczy, które pomogą Ci pozostać produktywnym i zrelaksowanym. Możesz skorzystać z okazji, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i wybrać się na krótki spacer wokół bloku, rozciągnąć ciało, aby złagodzić stres, lub zadzwonić do przyjaciela lub członka rodziny, aby nadrobić zaległości. Możesz także poświęcić czas na przeczytanie książki, wysłuchanie podcastu, obejrzenie ulubionego programu telewizyjnego lub szybki trening lub sesję jogi. Regularne przerwy pomogą Ci zachować koncentrację i energię przez cały dzień.

Jak poprosić ludzi o pomoc?

Proszenie o pomoc jest oznaką siły, a nie słabości. Najlepszym sposobem, aby poprosić o pomoc, jest bezpośrednie i szczere określenie rodzaju pomocy, której potrzebujesz. Wyjaśnij, dlaczego potrzebujesz pomocy i co chciałbyś, aby zrobiła druga osoba. Bądź konkretny i jasny w swojej prośbie. Pamiętaj też, aby okazać uznanie dla ich czasu i wysiłku. Na koniec pamiętaj, aby kontynuować po udzieleniu pomocy, aby okazać swoją wdzięczność.

Jak świętować swój sukces?

Świętowanie sukcesów to świetny sposób na utrzymanie motywacji i okazanie uznania za ciężką pracę. Istnieje wiele sposobów na świętowanie swojego sukcesu, najlepszy sposób zależy od tego, co sprawia, że ​​czujesz się najbardziej nagrodzony. 

Niektóre pomysły to: wyjście na miłą kolację, zafundowanie sobie czegoś wyjątkowego, na przykład dzień w spa- pachnącego rytuału przy pomocy olejków eterycznych Lady of Nature, wieczór filmowy z przyjaciółmi lub rodziną, kupienie sobie czegoś nowego lub wzięcie dnia wolnego.

Po inne zapachowe pomysły zaglądnij do naszego sklepu. Znajdziesz tam mgiełki poprawiające motywację lub wyciszające.

 Cokolwiek zdecydujesz, poświęć trochę czasu, aby rozpoznać i docenić swój sukces!