fbpx

Jakich olejków używać w saunie? 5 porad od Lady of Nature

Często zastanawiasz się jakich olejków używać w saunie?

1.Jakie olejki są najlepsze w saunie?

Saunowanie jako hobby i sposób na życie zyskuje w Polsce coraz większe rzesze zwolenników. Nie da się ukryć, że ten jakże przyjemny sposób spędzania czasu jest idealnym sposobem na połączenie dbania o some jak i psychikę.

O ile prawidłowo przeprowadzone rytuały mogą być niesamowicie skuteczne, o tyle nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

2.Bezpieczne zasady w saunie

Właśnie dlatego tak ważnym jest stosowanie się do kilku ważnych :

a.

Jakość surowców !

Ta zasada nie ma absolutnie żadnych odstępstw. Jest to jedna z najważniejszych wskazówek, jeśli chodzi o to jakich olejków używać w saunie.Wybór odpowiednich, przebadanych olejków, które odznaczają się wysoką czystością gwarantuje nam bezpieczeństwo. Pamiętajcie, że wszystkie substancje aplikowane w saunie parują i drogą wziewną dostają się do płuc. Właśnie dlatego tylko najwyższa jakość olejków zapewni nam bezpieczeństwo.

b.

Naturalne, tylko że…

Kolejnym istotnym aspektem jest stosowanie tylko i wyłącznie naturalnych mieszanek, pozbawionych na przykład ftalanów. Jednak, niekiedy olejki naturalne do końca takimi nie są. Zalecamy  w związku z tym dokonywanie uważne zakupy. Na rynku jest ogromny wybór i czasem klient może mieć ogromne wątpliwości jakich olejków bezpiecznie używać w saunie.

Pamiętajcie, że kupując olejki eteryczne Lady of Nature możecie być pewni ich jakości.

c

3. Mieszanki, ale…

W Lady of Nature miesza się wiedza z zakresu biochemii. zielarstwa oraz psychologii. Każda z tych dziedzin jest równorzędnie ważna. Wzajemnie się przenikają, tworząc spójną całość.

Ze względu na specyficzne chemotypy olejków eterycznych, tylko dobór ich tak, aby się nie wykluczały będzie gwarantował efekt terapeutyczy. Dopiero wtedy saunowicz zarówno ten w domu, jak i w aquapraku będzie zadowolony.

d
4. Psychika w równowadze

Natomiast korzystając z wiedzy psychologicznej jesteśmy w stanie stworzyć mieszanki adresujące dane problemy emocjonalne. W dzisiejszym świecie, pełnym stresu i przytłaczającym nadmiarem obowiązków tak sfera jest wyjątkowo ważna. Dzięki udokumentowanemu działaniu na ludzki mózg wyciągów z roślin, możemy wspomóc proces dbania o siebie. Małe buteleczki naszych mieszanek pomogą Ci się zrelaksować.

jakich olejków używać w saunie
e
5. Zamiary na możliwości

 Saunowanie może być obciążające dla organizmu. Dlatego gdy zaczynasz korzystać z jego uroków, rób to powoli i stopniowo zwiększaj intensywność. Tak, doskonale wiemy, że umiar jest trudy do osiągnięcia. Wszyscy chcą  natychmiastowych rezultatów, ale w przypadku korzystania z sauny ziołowej może to się skończyć niemiło. Nie bądź jedną z tych osób, która się o tym boleśnie przekonała 😉

Już teraz wiesz czym się kierować przy wyborze produktów i jakich olejków używać w saunie.

Po więcej informacji zaglądnij do naszego sklepu https:www.ladyofnature.pl/sklep