fbpx

  Inwestujesz w drogie, markowe perfumy a i tak po kilku godzinach zapach magicznie się ulatnia? 

  Ciągle zastanawiasz się jak to możliwe, że osoby spotkane na ulicy pozostawiają po sobie “zapachowy ślad” a Ty nie wyczuwasz swoich perfum nawet na nadgarstku?

 

Dziś zdradzimy Ci kilka naszych sekretów, dzięki którym przedłużysz trwałość swoich perfum i pozwolisz im rozwinąć się na skórze w ciągu dnia, a także wybierzesz najlepszy rodzaj zapachu dla siebie.

 

1.Jakość skóry ma znaczenie

  Magda Gessler nie bez powodu powtarza często, że tłuszcz jest nośnikiem smaku.  Jak pewnie wiesz, za lwią część smaku odpowiada aromat – czyli zapach. 

Jak to przekłada się na trwałość perfum? Zapachy utrzymują się dłużej i rozwijają dużo ładniej na nawilżonej, czy delikatnie natłuszczonej skórze. Przed aplikacją perfum warto więc na wybrane miejsca nałożyć odrobinę balsamu, lub olejku. Pamiętaj jednak, że kosmetyk powinien być bezzapachowy.

2.Aplikacja

  Każdy z nas nieco inaczej aplikuje perfumy. Jedni nago zanurzają się w mgłę zapachową, inni zraszają tylko szyję i nadgarstki. Żeby zapach był trwały i wyczuwalny w ciągu dnia, warto aplikować go na ciepłe miejsca na skórze. Popularne obszary to wewnętrzna część nadgarstków, zgięcie łokcia, miejsca za uszami i pod kolanami oraz dekold. My ze swojej strony doradzamy również używanie jednego zapachu przez dłuższy okres czasu – dzięki temu Twoje ubrania, których nie pierzesz po każdym założeniu – np szaliki, kurtki, swetry, mogą zebrać zapach ze skóry i potęgować efekt. 

 3.Brak przeszkadzajek 

Jeżeli zależy Ci na wyrazistym zapachu, zwróć uwagę na to czy inne kosmetyki których używasz nie pozostawiają na skórze mocnego zapachu (balsam, odżywka do włosów, krem do rąk). Płyn do płukania tkanin również może zrobić niezłą konkurencję 😉 Ulubiony zapach w połączeniu z innym aromatem może stracić swój czar, a nawet pachnieć brzydko. 

 4.Stężenie ma znaczenie 

Czy wiesz że w drogeriach perfumy są tak naprawdę w mniejszości i zazwyczaj są bardzo drogie? Perfumy to nazwa zwyczajowa na wszystkie zapachy ale tak naprawdę większość dostępnych w drogeriach produktów to woda toaletowa, lub woda perfumowana. Ze względu na ilość substancji zapachowej wyróżniamy 3 rodzaje zapachów:

 

  • WODA TOALETOWA – skrót EDT –najsłabsze stężenie substancji zapachowych. Zazwyczaj są to zapachy drogeryjne, na codzień

  • WODA PERFUMOWANA – skrót EDP –wyższe stężenie substancji zapachowych. Taki zapach wystarczy na dłużej i utrzymuje się lepiej niż woda toaletowa.

  • PERFUMY – bardzo wysokie stężenie substancji zapachowej. Wystarczy niewielka ilość produktu, aby zapach utrzymywał się cały dzień. Prawdziwe perfumy możecie dostać np. w naszym sklepie internetowym. Wszystkie nasze zapachy mają wysokie stężenie substancji zapachowych i jak same piszecie, czasem aż ciężko zmyć je ze skóry a na ubraniach utrzymują się tygodniami <3

 5.Naturalna moc nut

Są nuty zapachowe, które ze swej natury krócej utrzymują się na skórze. Najczęściej są to rodziny zapachów: wodnych, świeżych, cytrusowych. Najdłużej wyczuwalne są nuty z rodziny szyprowych: drzewne, korzenne, dymne, piżmowe i kadzidlane. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli szukacie naprawdę trwałych perfum

 

To już wszystko na dziś. Dajcie znać czy zwracacie uwagę na trwałość perfum, czy poprostu dokładacie je ciągu dnia? Macie ulubione zapachy “nie do zdarcia”?

 

Chciałam przesłać Wam moja opinię odnośnie mojego zakupu jakim był Tiraisu. Przyznam szczerze, że kupowanie perfum przez internet wydawało mi się zbyt abstrakcyjne, ale jakoś mnie do siebie przekonałyście.  

Drugim nietypowym dla mnie krokiem było zamówienie zapachu z gamy raczej słodszych, jak mi sie wydawało z opisu.

Muszę przyznać, że akurat na mojej skórze wytrwane nury kawowe są bardziej wyczuwane i bardzo mi to odpowiada. Jest to miła odskocznia od codziennego pica kawki. Do tego zobserwowałam poprawę humoru także u współpracowników 😉 Mogę powiedzieć jedno, mała rzecz a cieszy 🙂

Kaśka K.

pracownica korporacji